Cestovní pojištění v těhotenství ochrání vás i miminko

cestovní pojištění v těhotenství
zdroj: pixabay.com

Sjednat si cestovní pojištění v těhotenství je leckdy tvrdý oříšek. Jste těhotná a nechcete se ani letos ochudit o dovolenou? Cestovní pojistku se vyplatí uzavřít především do zahraničí, v Čechách stačí životní nebo úrazové pojištění. Bohužel budoucí maminky jsou pro pojišťovny rizikovými klienty a z nabídky produktů bude tak těžké vybrat něco, co by na 100 % pokrylo vaše potřeby.

Pojištění pro těhotné pouze do 26. týdne těhotenství

Ačkoliv těhotenství trvá celých 40 týdnů, produkty v nabídce většiny pojišťoven lze využít v drtivé většině jen do 26. týdne těhotenství, což je pro mnoho maminek, které se v této době cítí ještě fit, velký problém. Do této doby se pojistíte stejně jako kterýkoliv jiný pojištěnec. Vybrané pojišťovně ale samozřejmě musíte oznámit své těhotenství. Poté již musíte sáhnout po speciálních pojistce. Takových je na našem trh však nedostatek.

Výhodou běžné cestovní pojistky je, že neplatíte žádné speciální příplatky a pojišťovna vám proplatí všechny běžné úkony, které s těhotenstvím souvisejí. Může se jednat o lékařská ošetření, pobyt v nemocnici, převoz do České republiky, předčasný porod, potrat a podobně. Vše je součástí tzv. pojištění léčebných výloh. Žádná komplikace, která souvisí s problémem, co vás postihne v zahraničí, by se ale neměla objevit před vaším odjezdem. Pak by vám pojišťovna nemusela vyplatit ani korunu nebo plnění výrazně zkrátila.

Při rizikovém těhotenství raději nikam necestujte

Dejte si pozor pouze na rizikové těhotenství. To je totiž z běžných pojistek vždy vyloučeno a pojišťovna vás tedy nepojistí. Kromě toho vám v takovém stavu ani váš lékař pravděpodobně nedovolí vycestovat. Jako rizikové těhotenství se z pohledu pojišťovny posuzuje každé, kvůli kterému jste doma na pracovní neschopnosti. Jestliže tedy chcete lékaře požádat, aby vás uvolnil ze zaměstnání a zároveň plánujete dovolenou, budete muset najít vhodný kompromis.

Problémem u cestovní pojistky v těhotenství může být nedostatečné krytí léčebných výloh. Můžete se tedy dostat do situace, že zákrok bude tak drahý, že na něj uzavřená smlouva nebude stačit. Vyberte si tedy kvalitní pojištění, co bude v dostačující výši.

Cestovní pojištění v těhotenství od Evropské pojišťovny

Evropská pojišťovna jako jediná na našem trhu poskytuje speciální komplexní pojistku po těhotné až do 32. týdne těhotenství, tedy do doby dvou měsíců před očekávaným termínem porodu. Součástí této pojistky je krytí léčebných výloh až do 4 000 000 Kč a nonstop asistenční služby. Sjednat si ji můžete již od částky 36 Kč na den.

Nabídka dalších pojišťoven

Jak vás pojistí jiné pojišťovny? U Allianz si můžete sjednat pojištění pouze do 26. týdne těhotenství a u ČSOB pojišťovny nebo Generali do 24. týdne těhotenství. Uniqua a Wüstenrot budoucí maminky rovněž pojistí jen do 26. týdne. Například ale Pojišťovna VZP tento produkt vůbec nenabízí a v těhotenství zde tedy neuspějete.