Jak financovat koupi vozu? Autosalony nabízí řešení na míru

výběr vozu může být jednoduchý

Přemýšlíte nad pořízením nového vozu? I když nemáte dostatek vlastních finančních prostředků, můžete si nový automobil často dovolit. Stačí zvolit vhodný kompromis, který bude sedět na míru vaší situaci. Můžete vybírat z nabídky nových i ojetých vozů různých cenových kategorií. Prodejci rovněž nabízí různé možnosti financování – pohodlně pořídíte auto na protiúčet, formou operativního leasingu i na splátky.

Nový vůz je sice sázka na jistotu, ne každý si ale může dovolit zainvestovat jeho koupi z vlastního, případně zatížit rodinný rozpočet vysokými měsíčními splátkami. Na druhou stranu ojeté vozy jsou často špatné kvality, obzvlášť pokud je řeč o starších automobilech dovezených například z Německa nebo Rakouska.

Pokud si nemůžete dovolit nový automobil, ale stav vozu je pro vás stále prioritou, doporučujeme vám podívat se na ojeté vozy ŠKODA Plus, které se nabízejí v rámci programu pro prodej ojetých vozů u autorizovaných prodejců ŠKODA. Ve vybraných autosalonech tak mají k dispozici kvalitní ojeté vozy za dobré ceny.

Při koupi na protiúčet šetříte peníze i starosti

Není nic jednoduššího než vyměnit starý vůz za nový (případně ojetý) a doplnit rozdíl v ceně. Obzvlášť pokud pro své stávající vozidlo nemáte žádné další využití, jedná se o oblíbené řešení. Uhradíte jen část kupní ceny a zároveň se vyhnete starostem, které souvisí s prodejem původního vozu. Starší nebo havarovaná vozidla dnes bývá těžké prodat a často končí na vrakovišti. V takovém případě uniknete alespoň jinak nezbytným formalitám.

Financování na splátky dnes zařídíte přímo v autosalonu

Doba, kdy jste museli nejdříve zařídit půjčku v bance a až pak jít do autosalonu pro nový vůz, je naštěstí už dávno pryč. Ano, můžete využít i spotřebitelský úvěr, který vám nabídne vaše banka, autosalon má však pro své zákazníky mnohdy připraveny výhodnější podmínky.

na návštěvě v autosalonu

Tento způsob financování lze kombinovat i s koupí vozidla na protiúčet. Většina autosalonů vám nabídne nulovou akontaci – to znamená, že nepotřebujete žádné vlastní prostředky. Splátky si nastavíte tak, jak vám budou vyhovovat.

Obliba operativního leasingu stále roste

V posledních letech se těší velké oblibě operativní leasing, který je zajímavou alternativou k běžnému finančnímu leasingu. Je vhodný pro každého, kdo si chce stále užívat komfort nového vozu a neřešit nutné opravy, vyžadující vysoké investice. Operativní leasing je synonymum pro dlouhodobý pronájem vozu, kdy platíte pravidelné měsíční splátky. Ty v sobě zahrnují servis vozu, jeho pojištění i další služby. Po skončení operativního leasingu můžete vůz odkoupit nebo vyměnit za nový.

Při koupi nového či ojetého vozu zvolte způsob financování, který je pro vás nejvýhodnější. Rozhodně je z čeho vybírat.