Cestovní pojištění v těhotenství ochrání vás i miminko

cestovní pojištění v těhotenství
zdroj: pixabay.com

Sjednat si cestovní pojištění v těhotenství je leckdy tvrdý oříšek. Jste těhotná a nechcete se ani letos ochudit o dovolenou? Cestovní pojistku se vyplatí uzavřít především do zahraničí, v Čechách stačí životní nebo úrazové pojištění. Bohužel budoucí maminky jsou pro pojišťovny rizikovými klienty a z nabídky produktů bude tak těžké vybrat něco, co by na 100 % pokrylo vaše potřeby.

Pojištění pro těhotné až do 2 měsíců před předpokládaným termínem porodu

Plánované těhotenství trvá celých 40 týdnů. Produkty v nabídce většiny pojišťoven nyní můžete využívat až do dvou měsíců před předpokládaným termínem porodu. Pokud se tedy během těhotenství cítíte fit, můžete v pohodě vycestovat i třeba ve 30. týdnu těhotenství a mít jistotu, že vám bude v případě potřeby v zahraničí poskytnuta řádná lékařská péče.

Do 24. týdne se můžete většinou pojistit v rámci klasického cestovního pojištění. Vybrané pojišťovně ale samozřejmě musíte oznámit své těhotenství. Poté již musíte sáhnout po speciálních pojistce. Takových je na našem trh však nedostatek.

Výhodou běžné cestovní pojistky je, že neplatíte žádné speciální příplatky a pojišťovna vám proplatí všechny běžné úkony, které s těhotenstvím souvisejí. Může se jednat o lékařská ošetření, pobyt v nemocnici, převoz do České republiky, předčasný porod, potrat a podobně. Vše je součástí tzv. pojištění léčebných výloh. Žádná komplikace, která souvisí s problémem, co vás postihne v zahraničí, by se ale neměla objevit před vaším odjezdem. Pak by vám pojišťovna nemusela vyplatit ani korunu nebo plnění výrazně zkrátila.

Při rizikovém těhotenství raději nikam necestujte

Dejte si pozor pouze na rizikové těhotenství. To je totiž z běžných pojistek vždy vyloučeno a pojišťovna vás tedy nepojistí. Kromě toho vám v takovém stavu ani váš lékař pravděpodobně nedovolí vycestovat. Jako rizikové těhotenství se z pohledu pojišťovny posuzuje každé, kvůli kterému jste doma na pracovní neschopnosti. Jestliže tedy chcete lékaře požádat, aby vás uvolnil ze zaměstnání a zároveň plánujete dovolenou, budete muset najít vhodný kompromis.

Problémem u cestovní pojistky v těhotenství může být nedostatečné krytí léčebných výloh. Můžete se tedy dostat do situace, že zákrok bude tak drahý, že na něj uzavřená smlouva nebude stačit. Vyberte si tedy kvalitní pojištění, co bude v dostačující výši.

Cestovní pojištění v těhotenství od Evropské pojišťovny

Evropská pojišťovna jako jediná na našem trhu poskytuje speciální komplexní pojistku po těhotné až do 32. týdne těhotenství, tedy do doby dvou měsíců před očekávaným termínem porodu. Součástí této pojistky je krytí léčebných výloh až do 6 000 000 Kč a nonstop asistenční služby. Sjednat si ji můžete již od částky 25 Kč na den.

Nabídka dalších pojišťoven

Jak vás pojistí jiné pojišťovny? Kooperativa nabízí cestovní pojištění všem maminkám rovněž až do 10 týdnů před předpokládaným termínem porodu. Pojištění si zde sjednáte online a ušetříte si tak cestu na pobočku.

U AXA Assistance využijete pojištění až do 26. týdne těhotenství. Pojistí vás také ERGO pojišťovna nebo pojišťovna VZP, ale pouze se souhlasem vašeho lékaře.