Kam uložit peníze, aby vynášely

kam uložit peníze
zdroj: pixabay.com

Spoření je důležité v každém věku. Zatímco v dětství spoléháme na rodiče, že nám ušetří nějaké prostředky do dospělosti, tak pokud pracujeme, musíme si šetřit sami. Poradíme vám, kam uložit peníze, aby vám do budoucna něco přinesly. Nemusíte se omezovat pouze na spořící produkty, ale volné finanční prostředky můžete i vhodně investovat.

Spořící účet, termínovaný vklad nebo vkladní knížka?

Tradiční spořící produkty vám dnes příliš mnoho nevynesou. Je na nich jen minimální zhodnocení, a proto je lepší šetřit peníze jen z krátkodobého hlediska a jinak vybírat mezi jinými investičními produkty.

Každá banka vám dnes k běžnému účtu nabídne také účet spořící, kde se ale roční úroková sazba pomalu blíží nule. Dobře úročeny jsou často nové účty, které ale po čase rovněž přejdou do méně výhodného režimu. Úročení na spořícím účtu může klesnout i o několik procent. Pokud tedy účet máte, pravidelně kontrolujte obchodní podmínky a sazebník.

Kam uložit peníze? Využijte stavební spoření

Stavební spoření je zajímavým produktem pro každého bez rozdílu věku. Nezáleží na tom, zda v budoucnu plánujete zařizovat vlastní bydlení, protože jakmile se peníze naspoří, můžete je využít i k jinému účelu. Jedná se o spořící produkt se státní podporou, která ročně činí maximálně 2 000 Kč. Pro získání této částky je nutné na účet stavební spořitelny uložit ročně alespoň 20 000 Kč.

Investice do nemovitostí, zlata a do dalších komodit

Protože ceny nemovitostí jsou stále na vzestupu, jedná se určitě o zajímavý artikl, do kterého můžete vložit své aktuálně nepotřebné a na zhodnocení čekající prostředky. Investice do nemovitostí je vhodná především pro delší časový horizont, protože na ní pravděpodobně nevyděláte z roku na rok. Investovat můžete do koupě bytu, rodinného domu nebo i do lukrativních pozemků.

Pokud stále nevíte, kam uložit peníze, aby vynášely, tak můžeme doporučit ještě zlato a další cenné komodity (například hodnotné obrazy). Tyto peníze svou hodnotu určitě neztratí. Doporučujeme vám ale pečlivě vybírat a v ideálním případě se poradit s odborníkem na danou problematiku.