Rychlá půjčka do 15 minut? Fikce nebo realita?

rychlá půjčka není bez rizika
zdroj: pixabay.com

Získat peníze do 15 minut? To je pro mnoho lidí, co si rychle potřebují vyřídit svou půjčku, opravdu lákavá nabídka. Nenechte se však zmást, takzvaná rychlá půjčka, kterou vám dnes nabídne nespočet poskytovatelů, není úplně bez rizika. Připravili jsme pro vás článek, v němž si můžete přečíst, na co vše je dobré si při sjednání takového produktu dát pozor.

Hlídejte si nekalé praktiky věřitelů

Mnozí poskytovatelé u svých nabídek na rychlé půjčky uvádějí, že půjčí ihned a každému. Ve velké míře jsou takové nabídky podvodné – buď vás věřitel napálí a půjčku vůbec nezískáte, pouze zaplatíte s ní spojené vysoké poplatky, nebo půjčku obdržíte, ale s velmi vysokým úrokem a s dalšími poplatky.

Pokud máte podepsat směnku nebo dát svůj majetek do zástavy, opět se mějte na pozoru. Věřitelé často takové záruky požadují i u velmi malých půjček, kde je ručení zbytečné. Na půjčku pak nastaví tak nevýhodné podmínky, že ji dlužník nezvládne splácet a dostane se ještě do větších problémů, než ve kterých byl na začátku.

Rychlá půjčka často nevyžaduje prověření bonity

Prověření bonity je u zájemce o půjčku velmi důležité. Banka obvykle zkoumá a pečlivě posuzuje vaše příjmy, záznamy v registrech dlužníků, výdaje vaší domácnosti, vzdělání, věk, trvalý pobyt a další aspekty, podle kterých si udělá jasnější představu o tom, s jakým klientem jedná.

Proto se vám pravděpodobně více než rychlá půjčka nebankovního charakteru vyplatí kreditní karta či kontokorent (povolené přečerpání běžného účtu).

Peníze obdržíte až během několika pracovních dnů

Rychlá půjčka se často váže na žádost přes internet. Žádost o půjčku tedy vyplníte online, odešlete a v pracovních dnech opravdu může být půjčka rychle schválena. Pokud jsou ale požadována různá potvrzení nebo se prověřují záznamy v registrech dlužníků, informaci o schválení do 15 minut neobdržíte. Ani při rychlém schválení nemáte jistotu, že peníze dostanete ihned. Záleží na tom, kde máte vedený běžný účet. Převod peněz na váš účet pak může trvat až dva pracovní dny.