Úvěr na rekonstrukci domu usnadní modernizaci bydlení

úvěr na rekonstrukci domu
zdroj: pixabay.com

Rádi byste začali rekonstruovat svou nemovitost, ale nemáte dostatek vlastních finančních prostředků? Pak se vám pravděpodobně vyplatí sjednat si úvěr na rekonstrukci domu, který vám dnes za výhodných podmínek nabídne některá banka nebo stavební spořitelna. Úrokové sazby jsou poměrně příznivé, takže nad sjednáním takového úvěru nemusíte dlouho váhat.

Chci úvěr na rekonstrukci – jaké mám možnosti?

Mnoho lidí při sjednání takového úvěru neuvědomuje, že když rekonstruujete starší nemovitost, tak jejího hodnota nemusí nutně korespondovat s vaší investicí. Do domu vložíte například 500 000 Kč, ale nemovitost se zhodnotí pouze o 200 000 Kč. Taková je dnes realita.

Určitě je lepší nabídnout bance nebo spořitelně nemovitost do zástavy. Pokud si budete sjednávat úvěr na rekonstrukci domu bez zástavy, tak rozhodně obdržíte mnohem méně peněz. Rekonstrukce se může výrazně prodražit, protože ne všechny kroky správně oceníte. Těžko odhadnete, na kolik vás vyjde sundání staré střešní krytiny nebo změna vytápění. Při rekonstrukci se mohou objevit různé problémy, na které je tedy dobré mít k dispozici dostatečnou finanční rezervu.

Kde a kolik si půjčit

Dnes jsou velmi oblíbené úvěry na rekonstrukci od Českomoravské stavební spořitelny. Řádný úvěr zde nyní získáte s ročním úrokem již od 3,5 % a meziúvěr se slevou za pojištění již od 4,0 %. Výhodou je, že peníze můžete čerpat i tehdy, když ještě nemáte co nabídnout do zástavy. Takový úvěr tak dobře zkombinujete například s hypotékou, která vám už třeba nejde navýšit. Pokud navíc máte sjednané stavební spoření, na které pravidelně odvádíte nějakou část ze svých peněz, tak pravděpodobně dosáhnete na lepší podmínky než nový klient. Bez zástavy získáte až 900 000 Kč.

Kromě ČMSS nabízí zajímavý úvěr na rekonstrukci domu také například Modrá pyramida. Zde získáte až 700 000 Kč a maximální doba splatnosti pro tento úvěr činí 15 let. Během této doby ho samozřejmě můžete refinancovat. Garantovaná úroková sazba je 4,99 % ročně.

Jak využít úvěr na rekonstrukci domu

Z úvěru na rekonstrukci můžete hradit veškeré úpravy týkající se vašeho bydlení. Potřebujete opravit střechu, zateplit fasádu nebo předělat podlahy? Chcete investovat do nových oken, do půdní vestavby nebo do nové kuchyně? I k těmto účelům můžete takový úvěr využít.

Již rekonstruujete nebo stále hledáte vhodný úvěrový produkt? Podělte se s námi o své názory v komentářích.