Cestovní pojištění k platební kartě

cestovní pojištění k platební kartě
zdroj: pixabay.com

Ať už se chystáte na dovolenou nebo na služební cestu do zahraničí, měli byste si sjednat cestovní pojištění, jelikož si nikdy nemůžete být jisti, že ho nebudete potřebovat. Může si vy sami způsobit nějaký úraz, potřebovat lékařské ošetření v zahraničí nebo třeba způsobíte nepříjemnou škodu, před níž vás pojišťovna může ochránit. Cestovní pojištění k platební kartě je jedním ze způsobů ochrany v zahraničí, který současná moderní doba nabízí.

Proč cestovní pojištění k platební kartě nemusí stačit

Toto pojištění sice vyniká svou jednoduchostí, nemusí však na 100 % splnit vaše specifické představy a požadavky. Některé banky tento produkt nabízejí automaticky a máte ho již obsažené v ceně platební karty či běžného účtu, většinou si za cestovní pojištění ale musíte připlatit. Automaticky je většinou zahrnuto pouze u zlatých a jiných prestižních karet. Poplatek navíc je většinou minimální – cestovní pojištění stojí jen pár desítek korun měsíčně. Proto toho od něj také nemůžete mnoho čekat.

Jestliže si sjednáte cestovní pojištění u pojišťovny, můžete lépe specifikovat, na co vše se bude vaše pojistka vztahovat. Téměř vždy máte na výběr z několika balíčků, k nimž si můžete podle svých představ zvolit také různá připojištění. Měsíčně vás taková cestovní pojistka vyjde na několik stokorun až tisícikorun. Jak je tedy možné, že jsou banky schopné nabídnout cestovní pojištění k platební kartě o tolik výhodněji?

Minimální cestovní limity a téměř žádné připojištění

U pojišťovny si můžete sjednat cestovní pojištění s pojistným plněním až do několika milionů korun. U banky jsou vaše léčebné výlohy pojištěny v průměru do částky 2 000 000 Kč. Hodně však záleží, jaký přesně produkt si vyberete.

Cestovní pojištění k platební kartě se většinou vztahuje pouze na běžná rizika. Kromě pojištění léčebných výloh zahrnuje také úrazové pojištění, odpovědnost za škodu nebo pojištění zavazadel. Není to však samozřejmostí a o této nabídce je vhodnější se přesvědčit přímo u své banky. Na svou platební kartu se mnoha klientům nabízí možnost pojistit celou rodinu. Do zahraničí však všichni musí cestovat společně.

Cestovní pojištění od České spořitelny

Česká spořitelna patří k nejoblíbenějším bankám v Čechách. Nabízí cestovní pojištění k platební kartě hned ve třech variantách – Comfort, Exclusive a Gold (tyto dva produkty jsou v nabídce pouze u zlatých a stříbrných karet). Cestovní pojištění se vztahuje na léčebné výlohy, úrazy, odpovědnost a škodu nebo na zavazadla. Léčebné výlohy se hradí do výše až 3,5 mil. Kč.

Cestovní pojištění od ČSOB

Cestovní pojištění k platební kartě nabízí také Československá obchodní banka. Zde máte na výběr z možností Classic a Extra. Pojištění má obdobné složky jako to od České spořitelny. Dá se sjednat na pobyt v délce až 120 dnů. Pojištění léčebných výloh činí 1,5 mil. Kč nebo 3,5 mil. Kč.

Cestovní pojištění od Fio banky

I Fio banku dnes využívá celá řada klientů. Ta nabízí cestovní pojištění Family, a to hned ve třech různých variantách – jako Standard, Exclusive a Gold. Toto cestovní pojištění k platební kartě opět zahrnuje všechna běžná připojištění a vztahuje se i na společně cestující rodinné příslušníky.