Cestovní pojištění online za výhodných podmínek

cestovní pojištění online
zdroj: pixabay.com

Možnost sjednat si cestovní pojištění online je jistě zajímavá. Určitě jste se už také dostali do situace, že jste se balili na dovolenou a ve všem tom spěchu jste na vyřízení cestovního pojištění zapomněli. Pak nezbývá jiná možnost než večer usednout k počítači a nějaké pojištění si tímto způsobem sjednat. Poradíme vám, jak byste měli správně postupovat při vyřízení cestovního pojištění přes internet a na co si při tomto kroku dát pozor.

Vyberte si vhodnou pojišťovnu

Cestovní pojištění online nabízí celá řada pojišťoven, většina z nich i se zajímavou slevou ve výši přibližně 5 až 10 %, takže se vám takové sjednání vyplatí jistě více než cesta a zařizování všeho nezbytného osobně na pobočce. Ušetříte tak svůj čas i peníze.

Online si cestovní pojištění můžete vyřídit například u ČSOB pojišťovny, u Generali pojišťovny nebo u České pojišťovny. Jedinou nevýhodou je, že si při výběru vhodné pojistky budete muset poradit sami. Nebude zde nikdo, kdo by vám doporučil, jaké krytí je nejlepší zvolit a jaká doplňková připojištění stojí za zvážení.

Pojišťovny dnes už ale v rámci cestovního pojištění většinou nabízejí několik balíčků, z nichž lze pohodlně vybírat. Takže jenom vyberete komplexní produkt dle rozpočtu, který máte k dispozici.

Porovnávejte cestovní pojištění online

Na internetu naleznete nejen webové stránky jednotlivých pojišťoven, u nichž si můžete pojistku přímo uzavřít, ale také různé porovnávače, díky nimž snadno zjistíte, které pojištění je právě to nejlepší. Snadno a rychle si tak vyberete tu nejvýhodnější nabídku na míru svým představám. Přes tyto portály lze pojištění často přímo i sjednat, takže si tak ušetříte spoustu času. Uzavření pojistné smlouvy navíc zabere jenom okamžik.

Pozor na včasnou platbu

Cestovní pojištění začne platit ihned poté, co svou online pojistku uhradíte. Jestliže tedy uzavíráte pojistku online, vyplatí se provést úhradu platební kartou, jelikož informaci o platbě obdrží pojišťovna ihned a vy tak nebudete muset zbytečně dlouho čekat. Nezapomeňte si také doma, než vyrazíte na dovolenou, vytisknout veškeré potřebné dokumenty, které byste jinak obdrželi na pobočce osobně, vložené v deskách.

Smlouvu si pečlivě přečtěte a přibalte si ji i do svého kufru, abyste věděli, jak správně postupovat, pokud se vám například stane úraz, ztratíte zavazadlo nebo způsobíte škodu druhé osobě. Na všechny tyto případy totiž můžete mít sjednané cestovní pojištění.

Vyberte si rovněž pojištění, které má v ceně asistenční služby a do vysoké hodnoty hrazené léčebné výlohy. Online cestovní pojištění by rovněž mělo jít z vaší dovolené pohodlně prodloužit, pokud se rozhodnete v zahraničí zůstat delší dobu.