Úvěr bez zajištění

úvěr bez zajištění
zdroj: pixabay.com

Na aktuálně nabízené půjčky a úvěry můžeme nahlížet několika pohledy a dělit je dle různých aspektů. Jedno dělení je také na úvěry se zajištěním a bez zajištění. Jak takový úvěr bez zajištění funguje? A kolik peněz si na něj můžete půjčit? To bude předmětem aktuálního článku. I když si chcete vypůjčit větší finanční obnos a nemáte bance co nabídnout do zástavy, nemusíte ještě zoufat, zajímavé úvěry bez zajištění jsou totiž nabízeny i těmto klientům, kteří však svou bonitu musí nahnat někde jinde.

Úvěry bez zajištění jsou univerzální

Bez zajištění si můžete půjčit jednotky, desítky i stovky tisíc korun. Nejsou výjimkou ani poskytovatelé, kteří vám bez zástavy půjčí až milion korun. U těchto úvěrů však vždy pečlivě zkoumejte podmínky sjednání. Preferujte sjednání v bance nebo ve spořitelně před soukromou finanční společností. Ta sice může nabízet na první pohled velmi výhodný úvěr, když se na něj však pozorně podíváte, zjistíte, že vás její nabídka snadno přivede na pokraj exekuce.

Pokud mluvíme o úvěru bez zajištění, máme většinou na mysli úvěr na větší finanční částku, která se následně investuje například do nemovitosti. Jako úvěr bez zajištění je však nabízena i běžná půjčka nebo spotřebitelský úvěr – vlastně jakýkoliv finanční produkt, u nějž nepotřebujete zástavu.

Pokud jde o investice do bydlení, tak právě ty jsou tím, co lidi nejvíce zajímá. Ptají se na to, kolik maximálně si mohou půjčit bez zástavy a pak se snaží vykalkulovat, zda jim bude nabídnutý obnos na financování jejich potřeb stačit.

Úvěr bez zajištění na bytové potřeby

Tyto požadavky splňuje překlenovací úvěr bez zajištění nemovitosti, který dnes nabízí mnoho stavebních spořitelen. Podmínkou však je platit si stavební spoření. Tento úvěr můžete využít tehdy, když ještě nemáte nárok na řádný úvěr ze stavebního spoření. Podmínky, za jakých ho můžete čerpat, jsou velmi individuální.

Zde vás proto odkážeme přímo na vaši stavební spořitelnu. Zajímavé podmínky nabízí například Českomoravská stavební spořitelna nebo Wüstenrot stavební spořitelna. Výše těchto úvěru zpravidla činí několik set tisíc korun. Úvěry na částku vyšší než jeden milion se nabízejí spíše sporadicky.

V porovnání s řádným úvěrem ze stavebního spoření nebo s hypotečním úvěrem je zde však významně vyšší úroková sazba, která činí třeba až 6 %. Mnoho lidí si proto dobře rozmyslí, zda takového úvěru vůbec využije. Někdy má smysl pár let počkat a sjednat si úvěr se zajištěním, jakmile to bude možné. Úroky jsou dnes u takových úvěrů na minimální úrovni.

Co zohlednit při výběru půjčky/úvěru?

Jestliže hledáte vhodný úvěr bez zajištění nemovitosti, zkoumejte nejen výši poskytnutých finančních prostředků a úrokovou sazbu. Sledujte také jeho RPSN, které o jeho výhodnosti poví více, než si myslíte. Vezměte v potaz i nutnost doložení příjmu, zkoumání úvěrových registrů a další specifické podmínky, které budete muset při žádosti o úvěr splnit.