Pojištění auta proti krádeži

pojištění auta proti krádeži
zdroj: pixabay.com

V aktuálním článku vám poradíme, jak a kde si spolehlivě pojistit svůj vůz před odcizením. Pojištění auta proti krádeži vyhledávají především majitelé nových vozů, kteří nemají ve svém rodinném či bytovém domě garážové stání nebo svůj vůz parkují po dlouhou dobu venku a obávají se proto jeho krádeže.

Pojištění proti krádeži nebo havarijní pojištění?

Pojištění auta proti krádeži je tradičně součástí havarijního pojištění. Ačkoliv tomuto typu jistě můžete dát ve své smlouvě prioritu, když už pojistku uzavíráte, vztáhněte ji rovnou i na havárií způsobenou vlastním zaviněním, na vandalismus nebo na zničení či poškození přírodním živlem. I tyto další případy vás mohou celkem spolehlivě připravit o váš automobil.

A pokud je nový nebo ojetý s vyšší hodnotou, tak vás to zpětně bude jistě mrzet. Rizika můžete vhodně kombinovat a na pojištění proti krádeži/odcizení dát tak prioritu. Možný je rovněž i výběr z dalších různých připojištění (například existuje připojištění čelního skla, zavazadla, úrazu, mimořádné výbavy a dalších částí vozu).

Splátka, jakou budete za své havarijní pojištění platit, závisí především na pojistné částce, do níž si vůz pojistíte a tedy i na míře vaší spoluúčasti. Pokud tedy při odcizení svého vozu budete po pojišťovně požadovat celou částku, připravte se na to, že za nulovou spoluúčast si opravdu připlatíte. Ta bývá vždy tradičně v desítkách nebo v jednotkách procent. Pojištění se může vztahovat na krádež samotného vozu, jeho součástek nebo vybavení.

Kde si sjednat výhodné pojištění auta proti krádeži

Tento typ pojistky nabízejí dnes všechny pojišťovny, u nichž si lze sjednat i povinné ručení nebo havarijní pojištění. Sjednání lze v mnoha případech vyřídit online přes internet. Buď tak, že navštívíte přímo stránku pojišťovny a s ní si tyto podmínky vyjednáte sami, nebo můžete využít některého internetového srovnávače, který pro vás nabídky porovná a pak vám nabídne tu ve všech ohledech nejzajímavější. Při online sjednání většinou dosáhnete i na zajímavou slevu.

Z pojišťoven na českém trhu bychom chtěli doporučit ty stabilní, které nabízejí cenově dostupné pojistky i těm, co mají teprve nový řidičský průkaz. Jedná se například o ČSOB pojišťovnu, Allianz nebo Kooperativu. K těm dražším pak patří například pojišťovna Generali.

Jaké zvolit zabezpečení auta proti krádeži

Jestliže svůj vůz parkujete venku na ulici, měli byste ho proti krádeži určitě zajistit. V první řadě, když ho opouštíte, tak si zkontrolujte, zda na dobře viditelném místě nenecháváte peníze nebo jiné cennosti. Pak byste jen zvyšovali pravděpodobnost vykradení vozu. Použití páky či tyče na volant je zbytečné, mnohem lepší je investovat do modernější zabezpečovací techniky, která ochrání celý vůz.