Úrazové pojištění dětí i dospělých

úrazové pojištění dětí
zdroj: pixabay.com

Úrazové pojištění je jedním ze základních produktů, který nechybí v nabídce žádné pojišťovny. Patří do skupiny životních pojištění a může být i součástí cestovního pojištění do zahraničí. Poskytuje komplexní ochranu dle výběru pojistníka/pojištěného. Co vše může být součástí produktu? A u které pojišťovny si ho sjednat?

Rozsah úrazového pojištění

Jak je již napsáno výše, rozsah úrazové pojistky je velmi flexibilní. Pojišťovna nastavuje obvykle krytí dle vašich individuálních požadavků, dle toho na jakou částku chcete být chráněni, nebo kolik byste rádi měsíčně platili. Vztahuje se na tělesné poškození při úrazu a na jeho léčbu (ať už doma nebo v nemocnici). Kryje také smrt úrazem nebo trvalé následky úrazu.

Vyplácí se dvěma způsoby. V případě úrazu pojišťovna poskytne plnění ve výši procentuálního podílu ze sjednané částky. Druhou možností je denní odškodné, které se vyplácí po dobu léčby/pracovní neschopnosti.

Pojišťovny mívají stanovou maximální dobu, po níž můžete denní odškodné pobírat. Jestliže chcete pobírat vysoké pojistné, sjednejte si pojistnou částku v dostatečné výši. Mnozí lidé nezkoumají svou pojistnou smlouvu nebo ji uzavřeli již před mnoha lety a nic v ní neupravovali. Pak se ale diví, že neodpovídá jejich představám.

Úrazové pojištění dětí

Pojistit se můžete v každém věku. Obzvlášť děti, které chvíli neposedí na jednom místě a jsou tak k nejrůznějším úrazům obzvlášť náchylné, vám doporučujeme pojistit. Často v takovém případě vychází výhodně rodinné pojištění, v rámci kterého pojistíte více osob najednou. Některé pojišťovny na našem trhu ho nabízejí.

V případě uzavření pojistky pro nejmenší, budete vy pojistníkem. U dětské pojistky se zpravidla platí nižší pojistná částka – záleží ale i na vašem individuálním nastavení. Úrazové pojištění dětí byste měli nastavit tak, aby odpovídalo vašim představám, jelikož právě vy budete se svým dítkem trávit čas doma v průběhu úrazu.

Pojištění pro děti se dá zkombinovat s dalšími pojistnými produkty a lze zvolit i pojištění se spořící složkou. To může být výhodné i nemusí, dle nastavení produktu. V tomto případě je už lepší obrátit se na finančního specialistu a nechat si od něj poradit s výběrem vhodného produktu.

Srovnání úrazových pojistek nejen pro děti

Úrazové pojištění si dnes můžete sjednat téměř kdekoliv. Mezi nejznámější poskytovatele patří Česká pojišťovna, ČSOB, Generali pojišťovna, Kooperativa nebo Allianz. Při výběru vám doporučujeme nechat si udělat nabídku od několika pojišťoven a zabývat se nejen výší pojistné částky, ale třeba i termíny pro vyplacení peněz z pojistky. Přečtěte si také výjimky, na které se pojištění nevztahuje. Jeho cena začíná na částce přibližně 300 Kč měsíčně.

A co vy? Máte uzavřenou nějakou individuální úrazovou pojistku nebo jste se pojistili najednou celá rodina? Podělte se o své zkušenosti s úrazovým pojištěním v komentářích.