Spořící účty – nejvyšší úroky v roce 2017

spořící účty 2017
zdroj: pixabay.com

Při výběru spořícího účtu je potřeba zohlednit celou řadu faktorů a jednou z nich je i výše úrokové sazby. Úroky jsou tím prvním, na co se 99 % zájemců zaměří. Spořící účty jsou totiž zpravidla zdarma – nesouvisí s nimi žádné poplatky – a nějaké nadstandardní služby, které banky často nabízejí, klienti vůbec nepožadují. Pojďte se podívat, jaký spořící účet vychází momentálně pro rok 2017 nejvýhodněji.

Aktuální situace v oblasti spoření

Během roku 2016 úroky na spořících účtech postupně klesaly. V lednu roku 2017 na trh vstoupila nová banka Creditas, která nabídla revoluční spořící účet s 1% úročením. Obecně totiž platí, že větší konkurence na finančním trhu se spořícími produkty nabádá k lepším podmínkám pro klienty. Dosáhnout však na spořící účet s úročením 1 %, který i tak sotva pokrývá inflaci a nehodí se proto pro dlouhodobé úspory, bylo téměř nemožné.

Kromě spořících účtů tedy v letošním roce určitě doporučujeme zvážit i další produkty, jako jsou například termínované vklady. Zajímavé úroky nabízejí též družstevní záložny. Bohužel zde nejsou vklady stoprocentně pojištěné a při výběru kampeličky je potřeba na to brát zřetel.

Srovnání spořících účtů

Jako nejlepší jsou momentálně vyhodnoceny spořící účty od Creditas a Air Bank. Creditas nabízí úrok 1,10 % bez omezení maximální výše vkladu. Úrok se skládá z fixní a bonusové části, na kterou budete mít nárok za specifických podmínek. Air Bank nyní nabízí úročení 1,00 % u vkladů do výše 350 000 Kč.

Další v pořadí je Sberbank, která vklady do 300 000 Kč úročí 0,83 %. Za ní se umístila Raiffeisenbank se 0,75 % na svém spořícím účtu. Pro většinu klientů je samozřejmě ideální si založit spořící účet v bance, kde mají vedený i běžný účet. Ne vždy se to ale vyplatí.

Spořící účty jsou stále populární

I tak si spořící účty udržují stálou popularitu, protože jsou vhodným nástrojem pro krátkodobé zhodnocení finančních prostředků. Mnoho lidí oceňuje i to, že peníze si na takový účet dají “stranou” a mohou si je šetřit bez rizika, že by je za něco utratili.