Půjčka bez doložení příjmů je pro každého

půjčka bez doložení příjmu
zdroj: pixabay.com

Půjčky bez doložení příjmu se stávají čím dál oblíbenější, protože ne každý je schopen doložit své pravidelné měsíční příjmy. Obvykle je poskytují banky i soukromé finanční společnosti, u nichž se sice půjčka bez doložení příjmu může zdát na první pohled výhodnější, na druhou stranu se ale pojí s vyššími riziky. Obzvlášť je pak potřeba dát si pozor na neprověřené poskytovatele úvěrů, kteří se snaží pouze zbohatnout na problémech žadatelů.

Kdy se dá využít půjčka bez doložení příjmu

O tomto typu úvěrového produktu začne jistě uvažovat každý, kdo s žádostí o finanční prostředky u své banky neuspěje. Pokud jsou vaše měsíční příjmy ale tak nízké, že vám banka nechce půjčit vysokou finanční částku, možná byste měli spíše svou žádost o půjčku přehodnotit, abyste se pak zbytečně nedostali do nepříjemné situaci, ve které si ji nebudete moci dovolit splácet.

Půjčka bez doložení příjmu je častým řešením pro žadatele, kteří mají sjednaný pracovní poměr pouze na dobu určitou nebo jsou zaměstnaní ve zkušební době. Je také častou volbou u podnikatelů, kteří buď nepřiznávají veškeré své příjmy nebo mají na přiznání tak vysoké výdaje, že pro banku nejsou s doložením svého příjmu dostatečně bonitními klienty. Půjčky bez prokazování příjmu tak jistě najdou využití na současném trhu s úvěrovými produkty.

Nevýhody půjčky bez doložení příjmu

Jestliže nebudete schopni doložit své pravidelné příjmy, počítejte, že od poskytovatele neobdržíte tak výhodnou nabídku, jako když budete moci prokázat, kolik peněz vyděláváte. Pravděpodobně se dočkáte vyšší úrokové sazby (u hypotečních úvěrů může činit úroková sazba až 6 % – proti jinak nabízeným 2% úvěrům).

Získáte také méně peněz, protože poskytovatel nebude moci nijak ověřit, jaké jsou vaše příjmy a zda opravdu jste schopni poskytnutý úvěr bez problémů splatit.

Ačkoliv často není požadováno doložení příjmu na potvrzeném formuláři od zaměstnavatele, může po vás poskytovatel úvěru chtít čestné prohlášení o příjmech nebo výpis z běžného účtu, na který vám chodí výplata. Ani tuto půjčku si tedy nevyřídíte na 100 % bez starostí.

Pozor na malé půjčky od soukromých poskytovatelů

Nabídky soukromých finančních společností většinou lákají na rychlé online sjednání, kdy obdržíte peníze třeba už během 15 minut. V bance si počkáte o něco déle. Jestliže ale chcete mít jistotu, že se nenapálíte, tak právě zajít do banky, je jediný správný postup.

Půjčka, která je poskytnuta bez doložení příjmu, může být oproštěna také od prokazování účelu čerpání. Jestliže je poskytnuta na desítky či stovky tisíc korun, tak k ní většinou nepotřebujete žádné zajištění.

Sjednání půjčky si dobře promyslete, protože jakmile půjčku využijete, čeká vás několik let, po které ji budete muset splácet.