Hotovostní půjčka se vyplácí i převodem na účet

hotovostní půjčka

Termín hotovostní půjčka dnes patří mezi termíny velmi často skloňované. Obecně jsou hotovostní půjčky zaměřeny na vypůjčení finančních prostředků, jelikož můžeme půjčkou myslet i vypůjčení nějaké movité věci. Nebuďte tedy překvapení, když vám banka nabídne hotovostní půjčku vyplacenou převodem na váš běžný účet. V aktuálním článku vám poradíme, podle čeho nejlépe vybrat hotovostní půjčku, s níž budete na 100 % spokojeni.

Hotovostní půjčky bankovního i nebankovního charakteru

Na současném úvěrovém trhu dnes působí celá řada poskytovatelů úvěrů a půjček. Pokud budeme hovořit o hotovostních půjčkách, tak ty mohou být poskytnuty bankou nebo i soukromou finanční společností. Vyplacení peněz probíhá buď v hotovosti, kdy si částku převezmete přímo na pobočce do vlastních rukou, necháte si ji zaslat poštovní poukázkou na svou adresu nebo vám ji domů doručí obchodní zástupce.

Druhou, více preferovanou, možností je převod slíbené částky na účet zájemce. Jestliže žádáte o hotovostní půjčku u banky, tak zde většinou musíte mít i zřízený běžný účet. Že na něj požadovanou půjčku obdržíte, tak to je už samozřejmostí.

Hotovostní půjčka bez doložení příjmu, účelu a zástavy

Podmínky poskytování hotovostních půjček jsou čím dál více flexibilnější. Ačkoliv se neustále tvrdí, že poskytovatelé zpřísňují své podmínky a že půjčky už nejsou pro každého. Jestliže máte nízké příjmy nebo jste v zaměstnaneckém poměru pouze krátkou dobu, tak je vhodnou volbou půjčka bez doložení příjmu.

Neúčelové čerpání prostředků zase oceníte tehdy, když si nejste jisti, na co vše budete chtít peníze využít. Zástava nemovitosti či ručitel u půjčky jsou již nepříjemné komplikace. Nemovitost má mnoho lidí už zastavenou ve své hypoteční bance a jako ručitele nebo koho požádat. Mnohem častěji se tak dnes můžete setkat s osobou spoludlužníka, například pokud manželé žádají o půjčku společně.

Za jak dlouho od žádosti získáte peníze?

Doba, za níž obdržíte finanční prostředky, je vždy individuální. Nejprve totiž musí být žádost posouzena a schválena, kdy hraje roli například i to, zda už máte v bance nějaký předschválený limit na svůj úvěr nebo ne.

Dále se v bance běžně zkoumají záznamy v registrech dlužníků a prověření těchto registrů rovněž zabere nějaký čas. Obvykle tedy vyplacení peněz z hotovostní půjčky trvá několik málo pracovních dnů. V bance při žádosti musíte podepsat celou řadu dokumentů.

Dejte si dobrý pozor na nabízenou úrokovou sazbu a na stavenou RPSN. Dále si maximálně přizpůsobte podmínky splácení svým vlastním potřebám, například stanovte jejich výši v závislosti na počtu let tak, aby vám co nejvíce vyhovovaly a respektovaly vaši životní úroveň. Hotovostní půjčka by vám totiž měla pomoci v náročné životní situaci, ne vám způsobit ještě větší problémy po finanční stránce.