Hledáte bankovní účet bez poplatků? Máme pro vás řešení!

bankovní účet bez poplatků
zdroj: pixabay.com

Mezi občany se stávají čím dál více vyhledávanější bankovní účty bez poplatků. Uvažujete o změně svého účtu? Nebaví vás už měsíčně platit desítky nebo dokonce stovky korun na poplatcích? Přinášíme vám praktické srovnání čtyřech nejoblíbenějších osobních účtů s vedením zdarma. Založit si bankovní účet bez poplatků je dnes hračka!

Při hledání vhodného bankovního účtu určitě doporučujeme dobře prozkoumat trh a stanovit si priority, jejichž naplnění od banky očekáváte. Pokud například patříte mezi konzervativní klienty a preferujete větší banku, účet zdarma si pravděpodobně nezaložíte, protože taková banka vám ho nenabídne.

Bankovní účet zdarma nezískáte u každé banky

Když vám ale nevadí omezení jako minimum poboček nebo nemožnost hotovostního vkladu a upřednostňujete kontakt prostřednictvím moderních technologií, je pro vás takový účet skvělou volbou a může ročně vrátit až 1200 Kč zpět do vaší peněženky, za předpokladu, že bance dáte na poplatcích 100 Kč měsíčně. Všechny tyto banky navíc umožňují snadný přístup k financím prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví.

mKonto od mBank

Jedná se o jednu z prvních nízkonákladových bank na našem trhu, která představila bankovní účet bez poplatků. V současnosti má mBank již více než 650 000 klientů a má to svůj důvod. Tato polská banka se na českém trhu pohybuje již od roku 2007 a účet u ní vám přinese mnoho benefitů.

 • Zdarma získáte: založení a vedení účtu, veškeré příchozí a odchozí platby v rámci ČR, trvalé příkazy a SIPO, inkasa, příchozí i odchozí SEPA platby v eurech, vklady v hotovosti na účet v síti vkladových bankomatů.
 • Platby v rámci mBank se realizují okamžitě.
 • Účet si založíte online nebo prostřednictvím kurýra – nemusíte tak vůbec nikam chodit.
 • Výběry nad 1 500 Kč z bankomatů máte zdarma v ČR i v zahraničí.
 • Možnost sjednat si kontokorent až na 300 000 Kč.
 • mBank dále nabízí také spořící nebo podnikatelský účet.
 • Nově také můžete platit mobilním telefonem, a to přes aplikace Apple Pay a Google Pay.

Osobní účet s Velkým tarifem od AirBank

AirBank je na našem bankovním trhu také stálicí. Přináší vám výhodný osobní účet téměr zdarma, u kterého můžete dosáhnout na zajímavé úročení jako na spořícím účtu. Pokud provedete měsíčně více než 5 plateb kartou, bude se vám zůstatek do částky 100 000 Kč úročit roční sazbou ve výši 1,00 %. Navíc za služby téměř nic neplatíte, takže opravdu můžete jenom získat.

 • Zdarma získáte: vedení účtu v korunách, eurech i dolarech, veškeré příchozí a odchozí platby v rámci ČR, trvalé příkazy a SIPO, inkasa, platební kartu nebo možnost výběru hotovosti z vlastních i cizích bankomatů v ČR a EU.
 • Na výběr máte mezi Velkým a Malým tarifem. Za Velký tarif měsíčně zaplatíte 100 Kč. Ostatní služby v rámci něj máte však zdarma. Malý tarif má zpoplatněny výběry z cizích bankomůatů a odchozí okamžitou úhradu, a to symbolickou částkou 1 Kč.
 • Air Bank nabízí účty klientům ve věku už od 16 let.

Bankovní účet bez poplatků od Equa bank

Běžný účet vedený zdarma u Equa bank vám umožní využít férových podmínek, které tato banka nabízí všem svým klientům. Nemusíte téměř za nic platit. Bankovní účet bez poplatků si snadno uložíte jak na kterékoliv pobočce, tak i z pohodlí svého domova. Smlouvu k účtu vám pak jen doručí kurýr na vaši adresu.

 • Zdarma získáte: vedení účtu, tuzemské příchozí i odchozí platby, změny, zadání a rušení trvalých příkazů, výběry ze všech bankomatů v ČR, elektronický výpis z běžného účtu, bezkontaktní platební kartu. K běžnému účtu v korunách si můžete zdarma otevřít ještě účet v eurech nebo v amerických dolarech.
 • Zatímco výběry z bankomatů v ČR jsou zdarma, tak v zahraničí zaplatíte za jeden výběr 9 Kč. Což je přece jen v porovnání s některými bankami symbolická částka.
 • Equa bank rovněž nabízí kontokorent, a to až do výše 100 000 Kč.
 • Běžný účet si založíte online ze svého domova. Během 5 minut ho máte zařízený. Smlouvu vám zdarma doručí kurýr.

Fio osobní účet zdarma

V rámci svého osobního účtu bez poplatků u Fio banky nemusíte platit za žádné běžné bankovní služby, které jsou u mnoha jiných bank stále vysoce zpoplatněné. Stejné podmínky se vztahují na všechny, kteří se rozhodnou si účet založit. Fio tak nerozlišuje mezi pracujícími, studenty či seniory. Účet může být vedený v korunách nebo ve 14 dalších různých měnách.

 • Zdarma získáte: zřízení, vedení i zrušení účtu, neomezené příchozí a odchozí platby v rámci ČR a SR, bezkontaktní platební kartu, 10 výběrů měsíčně z Fio banky, výběr hotovosti na pobočce, vklad hotovosti na pobočce nebo neomezený počet trvalých příkazů, inkas nebo SIPO a každý měsíc 1 výběr z bankomatu v zahraničí.
 • Fio nabízí číslo účtu na přání.
 • Opakovaně se v roce 2017 Fio stalo nejlepším osobním účtem v soutěži Zlatá koruna.
 • Čerpat zde můžete také finanční rezervu, kterou lze využít kdykoliv potřebujete a klidně i opakovaně.