Jak využít revolvingový úvěr

revolvingový úvěr
zdroj: pixabay.com

Revolvingový úvěr není v dnešní době příliš často skloňovaný termín. Jedná se o účelový úvěr, který se nejčastěji využívá k financování oběžných aktiv. Stanovuje se pro něj úvěrový rámec, takže vy můžete část úvěru vyčerpat, splatit a ihned si opětovně vypůjčit.

Co to je revolvingový úvěr

Revolvingové úvěry se často dávají do souvislostí s úvěry kontokorentními. Mezi těmito dvěma produkty ale najdete velké rozdíly a právě na ty jsme se rozhodli zaměřit v aktuálním článku. Prozradíme vám nejen specifika samotného revolvingového úvěru, ale také vám dáme tipy na několik poskytovatelů, u nichž můžete o tento úvěr požádat.

Jaké má tento typ úvěru výhody?

Revolvingové úvěry v současnosti nabízejí nejen banky, ale také soukromé finanční společnosti. Revolvingový úvěr často funguje na principu kreditní karty. Lze ho využívat dlouhodobě, opakovaně a v případě potřeby se dá obnovovat až do maximálního limitu.

V praxi to vypadá tak, že si s poskytovatelem domluvíte úvěrový limit a až do něj budete moci úvěr pravidelně čerpat. Což je velká výhoda proti běžným spotřebitelským úvěrům, jelikož nemusíte pro každé čerpání sepisovat novou smlouvu. Máte dostupný nějaký disponibilní zůstatek, se kterým můžete pracovat.

S revolvingovou kreditní kartou se stejně jako s běžnou kreditkou pojí bezúročné období. Když během něj peníze vrátíte, žádné úroky neplatíte. Ty jsou jinak stanoveny ve výši kolem 2 %. Odvádějí se však měsíčně. Není pak tedy výjimkou, když roční úroková sazba dosáhne třeba i na 20 %.

Kde si sjednat revolvingový úvěr

Mezi nejznámější poskytovatele těchto úvěrů patří soukromé finanční společnosti Cetelem a Home Credit.

Revolvingový úvěr Cetelem

U finanční společnosti Cetelem stačí požádat o kreditní kartu. Výše čerpání se pohybuje od 1 000 do 30 000 Kč a úvěrový rámec činí od 10 000 až do 30 000 Kč. Mezi výhody tohoto revolvingového úvěru patří například výběry z bankomatů nad 1 000 Kč zdarma, možnost získat výhodné odměny za čerpání, bezúročné období v délce 55 dnů, virtuální karta na online nakupování zdarma nebo přístup k účtu přes internet.

Revolvingový úvěr Home Credit

Revolvingový úvěr od Home Credit je rovněž v podobě kreditní karty, na kterou máte sjednaný úvěrový rámec. Kartou je pak možné platit běžně v obchodě nebo i přes internet. Bezúročné období zde činí až 51 dnů. O kartu se žádá přes internet a sjednaná výše finančních prostředků je individuální, závislá na vaší finanční situaci.

Naše doporučení na závěr

Pokud hledáte krátkodobý úvěr na pokrytí svých každodenních nebo jiných menších neúčelových výdajů, tak určitě revolvingový úvěr vedle kreditní karty či kontokorentu zvažte. Určitě vám zase přinese jiné výhody a toto rozhodnutí závisí pouze na vašich prioritách. Jestliže budete pečliví a peníze vrátíte vždy v bezúročném období, můžete na tomto úvěru dokonce i něco získat.