Podnikatelský úvěr na financování vašich projektů

podnikatelský úvěr
zdroj: pixabay.com

V Čechách působí řada podnikatelských subjektů. Mnoho z nich nemá potřebné finanční prostředky, kterými by mohli zafinancovat svůj vlastní byznys. Pak se jim nabízí možnost najít si investora nebo požádat o úvěr v bance. Takový podnikatelský úvěr může být poskytnut i za velmi výhodných podmínek. Záleží jenom na vaší podnikatelské bonitě. Na zajímavější podmínky dosáhnete i tehdy, když budete jednat s více bankami najednou.

Jak získat výhodný podnikatelský úvěr

Aby vám banka byla ochotná poskytnout finanční prostředky, musíte obvykle splnit několik stěžejních kriterií – například nesmíte mít závazky po splatnosti vůči jiné finanční společnosti, měli byste podnikat alespoň celé dva roky, musíte mít trvalé bydliště na území ČR a zároveň i české občanství. Banky často dbají na kladný výsledek hospodaření a nepůjčují subjektům, které jsou v konkurzu či likvidaci.

Jaký úvěr pro podnikání si vybrat

Většina bank nabízí hned několik typů úvěrů, které dokážou uspokojit specifické požadavky klientů.

  • V první řadě se jedná o kontokorentní úvěr. Ten je alternativou ke kreditní kartě a zřizuje se k běžnému účtu. Nepočítejte, že na tento úvěr získáte velký objem finančních prostředků.
  • Další možností je provozní úvěr, který využijete například na nákup investičního majetku, zásob materiálu atd. Provozní podnikatelský úvěr má krátkodobý, střednědobý nebo i dlouhodobý charakter.
  • Poslední oblíbenou možností je investiční úvěr, který je určen na velké investice do hmotného či nehmotného majetku. Doba jeho splatnosti se pohybuje od 1 roku do 10 let a výše poskytnutých finančních prostředků je velmi flexibilní.

Kde si sjednat úvěr pro svou podnikatelskou činnost?

Úvěry pro podnikatele nabízí téměř každá banka. Pokud hledáte krátkodobý či střednědobý úvěr, vyzkoušejte například služby Komerční banka, která vede tento produkt pod názvem Podnikatelský provozní úvěr.

Další možností je Raiffeisen BANK. Ta vám rovněž poskytne prostředky na rozvoj podnikání. Zde navíc můžete refinancovat i své nevýhodné úvěry z minulosti nebo si vytvořit finanční rezervu. Nabízí úvěry jak zkušeným podnikatelům, tak i těm co na trhu teprve začínají a potřebují peníze na rozjezd svého úspěšného byznysu. Peníze si zde vypůjčíte v rámci kontokorentu, investičního nebo neúčelového úvěru. Zajistit si zde lze také úvěr se zástavou nemovitosti.