Pojištění odpovědnosti pro každého

pojištění odpovědnosti
zdroj: pixabay.com

Chcete se pojistit pro případ, že někomu způsobíte majetkovou nebo jinou újmu? Ať už se jedná o škody vzniklé v pracovním poměru nebo v běžném životě, vztahuje se na ně takzvané pojištění odpovědnosti. Tuto pojistku vám dnes nabídne téměř každá pojišťovna. Označuje se též jako “pojistka na blbost”. Pokud si ji vybíráte, měli byste ji určitě zvolit u prověřeného partnera. Vyhněte se podezřele nízkým pojistkám, které většinou nepokryjí vaše potřeby kompletně.

Pojištění odpovědnosti pro soukromý život

V běžném životě jste se už určitě setkali s pojištěním odpovědnosti z provozu vozidla, které musí být povinně uzavřené ke každému automobilu. Pak když někomu způsobíte škodu na silnici, bude úhrada škody provedena z vašeho pojištění odpovědnosti.

Ačkoliv se ani tak nejedná o nejvýhodnější řešení, určitě vás to bude stát méně, než kdybyste měli danou částku platit z vlastní kapsy. Tak to samozřejmě platí i u dalších pojištění odpovědnosti.

Na co se vše se tedy pojistit? Doporučujeme vám se pojistit pro případ vytopení sousedů (pokud bydlíte v bytě). Když rádi lyžujete, tak můžete uzavřít pojištění pro srážku s lyžařem. Jestliže vlastníte domácího mazlíčka, vyplatí se vám pojistka, která pokryje škody ním způsobené.

Pojištění odpovědnosti v zaměstnání

Některým pracovníkům se vyplatí uzavřít si i pojištění pro zaměstnanecký poměr. Ze zákona jste totiž povinni uhradit až 4,5 násobek své mzdy, pokud zaměstnavateli způsobíte nějakou škodu. Tato pojistka je vhodná též pro kancelářské pracovníky, kteří pracují na počítači.

Kde si pojištění odpovědnosti sjednat

Za výhodných podmínek toto pojištění na našem trhu nabízí několik pojišťoven. Zmíníme například Kooperativu, kde si vhodnou pojistku sjednáte na nejbližší pobočce či telefonicky. V Allianz si zvolíte pojištění odpovědnosti, které bude nastavené individuálně a na 100 % tak vyhoví vašim specifickým potřebám.

U všem pojišťoven máte možnost ovlivnit výši spoluúčasti. Pokud platíte vysokou částku, tak bude spoluúčast minimální. Když naopak chcete na pojistce ušetřit, tak se nedivte, když v případě pojistné události budete dost peněz muset vydat z vlastní kapsy.